2017 Modası Vücut Tipine Göre Kazak Seçimi

2017 kış modası akımının tamamlayıcı parçaları kazaklar diyebiliriz. V yakalı, degaje yaka, boğazlı, uzun, kısa derken birçok farklı kazak modeli ile karşılaşmak mümkün. Bu modelleri moda renkler ile kombinleyerek farklı görünümler elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada her 2017 modası kazak modelinin vücut tipinize uygun olmayacağını unutmamalıyız. Bu nedenle her mankenin üzerinde şık duran kazak modelini satın almamalıyız. Netice de hepimiz bir mankenin vücut hatlarına ve uzun boyuna sahip değiliz…

İşte bu nedenle 2017 kış modası ile uyumlu fakat vücut şeklinize göre kazak seçimi yapabilmeniz için size pek çok tavsiyede bulunduk. Eğer giydiklerinize özen gösteriyorsanız, hem 2017 modasına uygun hem de vücut tipinizle uyumlu kombinler oluşturabilirsiniz.

2017 Kış Modası Vücut Tiplerine Göre Kazak Seçimi

dikdörtgen vücut 2017 kış modası

Dikdörtgen Vücut: Dar Kazaklar

Düz bir vücuda sahip olanlar ya da belirgin vücut hatları olmayanlar, vücutlarına şekil kazandıracakları kazakları seçmelidirler. Özellikle boğazlı dar trikolar ile mükemmel kombinler oluşturabilirsiniz. Bu kombinlerde kaçınmanız gereken alt giysiler ise dar pantolonlar ve eteklerdir. Kazak seçiminiz 2017 modası ile uyumlu fırfırlı ya da büzgülü olabilir. Ayrıca yatay çizgilere sahip kazaklarda vücut hatlarınızın dar ve düz görünümüne kamufle edeceği için doğru tercih olabilir.

elma vücut 2017 modası

Elma Vücut: V Yaka Kazaklar

Elma vücutlar hanımlar için hemen şunu belirtelim: elma vücut tipini vurgulayacak olan kalın kazaklardan uzak durmalısınız. Vücudu sormayan kazakları tercih etmelisiniz. Örneğin, tunik özelliğinde kazaklar, hırkalar tam size göre! Dikkatleri omuzlardan uzaklaştırmanız lazım. Bunun içinde dikkatleri göğüs bölgesinde toplayacak olan V yaka kazaklar sizin için ideal seçim. 2017 moda renkler kullanarak fakat koyu renk tonunu seçerek, küçük desenli modeller giyebilirsiniz.

moda renkler armut vücut

Armut Vücut: Uzun Kazaklar

Geniş basenlere sahip armut tipli bayanların her zaman basenleri ile omuz genişliği arasında denge sağlaması gereklidir. Bu nedenle omuzları daha geniş gösterecek olan seçimlerden kaçınmalısınız. 2017 kış modası ile uyumlu vatkalı seçimler, kayık yakalar, omuzlarda apolet gibi detaylar sizin için doğru seçim! Uzun boyluysanız, kazak boyu olarak basenleri kapatacak modelleri tercih edebilirsiniz. Sizin için en doğru seçim ise 2017 modası trendlerinde yer alan önü kısa, arkası uzun kazak modelleri diyebiliriz.

kum saati vücut

Kum Saati Vücut: Kemerli Kazaklar

Bu vücut tipindeki bayanlar çok şanslı. Bu nedenle kum saati vücut görünümü vurgulayacak 2017 kış modası ile uyumlu kazakları tercih edebilirler. Özellikle kemerli kazaklar veya arkası kuşaklı kazak modelleri doğru tercih. Yani amaç beli ortaya çıkaracak modeli ve bu modele 2017 modası aksesuarlar eklemek olmalıdır. Kaçınmanız gereken kıyafetler ise fazla kalın ve bol kesim kazaklardır.

minyon vücut 2017 modası

Minyon Vücut: Dar ve Kısa Kazaklar

Vücut hatlarınızla minyon bir görünüme sahipseniz ve çoğu kazağın yakışmadığını düşünüyorsanız üzülmeyin! 2017 kış modası ile uyumlu sizin için de öneride bulunabileceğimiz modeller var. Örneğin kısa ve dar kazak modelleri sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Çünkü minyon vücut şekline sahip bayanların kalçalarının hemen üstünde biten modelleri tercih etmeleri en doğrusu olacaktır. 2017 moda renkler arasında yer alan yeşil ve sarıyı kullanarak doğru kombinler oluşturabilirsiniz.

Yorum Yapın