Abiyelere Uygun Takı Seçimi Nasıl Yapılır?

Her bayan için abiyeler özel bir elbise kavramı oluşturmaktadır. Fakat önemli davetlerde ya da çok şık olunmak istenen gecelerde abiye için takı seçimi daha da önemli olmuştur. Çünkü davette giyilecek olan abiye modeli, az çok kafamızda canlanmıştır fakat abiyelere uygun takı seçimi yapmakta zorlanılmıştır. Bu nedenle yazımız içerisinde abiye elbiseye uygun takı seçimi nasıl yapılmalıdır özetledik…

Abiyelere Uygun Takı Seçimi

Abiye bir elbisenin büyüsünü bozmamak adına yapılan takı seçimi kesinlikle doğru karar olmalıdır. Göz yorucu bir kombin oluşturmamak için elbisenin baş tacı olan takılar özenle seçilmelidir. Örneğin kırmızı abiye elbiseye uygun takı yakutlar olabilir. İster gerçek isterseniz de imitasyon yakutları kullanarak kırmızı elbisenize büyüleyici bir hava katabilirsiniz. Yada yakutlarla karışık pırlantalar ile süsleyebilirsiniz.

Abiye için takı seçimi yaparken, elbiseniz hangi renk ise o renk aksesuar kullanmak zorunda değilseniz. Yine kırmızı elbise örneğinden devam edecek olursak, beyaz taşlarla bezeli bir aksesuar hem göz yormaz, hem de elbiseniz üzerinde çok şık durur. Veyahut kırmızı elbise ile siyah ayakkabı kombini yapacaksanız, o halde siyah tonlarında olan takıları kullanabilirsiniz.

Su yeşili abiyelere uygun takı seçimi yapmakta zorlanıyorsanız, yeşilin daha koyu tonlarında takılara göz atmalısınız. Çünkü bu tarz renklere sahip olan elbiseler, aynı rengin daha koyu tonlarında olan takılarla uyum sağlıyorlar.

Abiyelere uygun takı seçimi yaparken en sık yapılan hata ise kıyafetin dekoltesi ile örtüşmeyen bir takının tercih edilmesidir. Örneğin yakalı kapalı bir elbise modelinin üzerine birde kolye takıldığında, ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkmaktadır. Bu tarz bir modeli çift küpelerle tamamlamalısınız. Kolyelerinizi ise V dekolteli abiyeniz üzerine kullandığınızda, muazzam bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Eğer kolye veya küpe kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, o halde abiye için takı seçimi yaparken bileklere göz atmalısınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi abiye elbiseye uygun takı ararken, illaki gerçek taşlarla süslenmiş bir bileklik aramayın. Birebir gerçeğine benzeyen birçok bileklik modeli var. Bu bilekliklerden hangisini beğenirseniz, abiyelere uygun takı seçimi yapabilirsiniz…

2017 modası ve renkleri için sitemizi Facebook, Twitter ve Pinterest üzerinden de takip edebilirsiniz.

Yorum Yapın