Doğru Kazak Seçimi ile 2017 Trendleri

2017 trendleri belirlenmeye devam ediyor. Özellikle bazı kazak modelleri bu sezonun tam trendi diyebiliriz. Ancak vücut şekillerinin birbirinden farklı olduğu ve her şekle her 2017 trendi kazak modelinin uyumlu olmayacağını unutmamak lazım. Yazımız içerisinde hem 2017 trendleri ile hem de doğru kazak seçimiyle uyumlu önerileri bulabilirsiniz. Bu öneriler sayesinde 2017 trendlerini yakalayarak harika kombinler yaratabilirsiniz.

2017 Trendleri ile Doğru Kazak Seçimi

2017 trendleri büyük göğüs

Büyük Göğüslü Bayanlar: İnce Kazaklar

Genel olarak büyük göğüslü bayanlar kazak giymekten kaçınırlar. Çünkü kazakların bu görünümü daha fazla ortaya çıkardığını düşünürler. Ancak hafif malzemelerden imal edilmiş olan ince kazaklar bu durum için istisnadır diyebiliriz.

Bu nedenle 2017 trendleri ile doğru kazak seçimi yapmak istiyorsanız, ince kazaklara sadık kalmalısınız. Özellikle kaşmir gibi hafif ve ince modeller sizin için biçilmiş kaftan!

2017 trendleri kısa boy

Kısa Boylu Bayanlar: V Yaka Kazaklar

Her ne kadar 2017 trendi olan balıkçı yaka kazaklar çok hoş görünse de, kısa boylu bayanların bu tarz yakalardan uzak durması gerekir. Bunun yerine V yaka kazakları tercih etmelisiniz. Özellikle 2017 moda renkler sınıfında yer alan sarı ve yeşil V yaka kazaklar yada jeanlarla uyumlu açık mavi modeller dolabınızdan asla eksik olmamalı.

2017 trendleri üst kısa

Üst Bölgesi Kısa Olan Bayanlar: Omuz Detaylı Kazalar

Alt bölgesinden üst bölgesi daha kısa olan bayanlar, bel bölgesinde biten kazaklardan uzak durmalıdırlar. Bunun yerine kalçayı yarım kapatan 2017 trendleri ile uyumlu kazak modelleri tercih edilmelidir. Amaç dikkatli omuz ve üzerine çekecek modelleri bulmaktır. Tam tersi vücut tipine sahip olanlar ise yani alt bölgemiz üst bölgeye göre daha kısaysa yüksek bel pantolonlar ile kısa kazakları kombinleyebilirsiniz.

2017 moda renkler uzun boy

Uzun Boylu Bayanlar: Salaş Kazaklar

Her zaman vücut tipinin sergilenmesi gerekir diye bir kural yok. Ancak vücut şekline göre doğru kazak seçimi yaparak mükemmel görünümler ortaya çıkarabilirsiniz. Hem 2017 trendleri ile uyumlu hem de doğru kombinler oluşturmak istiyorsanız bu önerileri göz ardı etmemelisiniz. Örneğin, uzun boylu bayanlar doğru kazak seçimi yapmak istiyorsa salaş kazakları tercih etmelidirler. Özellikle uzun bacaklara sahipseniz tayt üzerine giyeceğiniz 2017 trendi salaş kazak yada hırkalarla harika kombinler elde edebilirsiniz.

Fakat maskülen bir stil yerine daha feminen bir görüntü yakalamak istiyorsanız, belinize 2017 moda renkler ile uyumlu bir kemer takmanız yeterli olacaktır.

2017 trendi minyon

Minyon Görünümlü Bayanlar: Dar Kazaklar

Minyon vücut hatlarına sahipseniz kesinlikle bol kesimli kazaklardan uzak durmalısınız. Hem 2017 trendleri ile uyumlu giyinmek hem de minyon görünümünüzü kamufle etmek istiyorsanız, vücudunuza tam oturan kazak modellerini tercih etmelisiniz. Sizin için doğru kazak seçimi kalçanızın hemen üstünde biten modeller olacaktır. Yani tam anlamıyla kısa ve dar kazaklar ile haşir neşir olmalısınız.

Yorum Yapın