Evde Saç Modelleri

Saçımı bugün nasıl yapsam sorusu bazı bayanlar için hiç dert değilken, bazıları için resmen bir zulümdür. Çünkü kimi bayan 2 dakikada saçını toplayıp evden çıkabilirken, kimileri saatlerce çeşitli saç modelleri deneyerek zaman harcayabiliyorlar. Bu nedenle hem uğraşmayı sevmeyenler hem de güzel saç modelleri konusunda fazla zaman harcamak istemeyenler için evde saç yapımı rehberi hazırladık. İşte evde yapılabilecek kolay saç modelleri

Evde Kolay Saç Modelleri

Yüz hatlarına topuzu yakıştıran bayanlar öncelikle tepeden at kuyruğu şeklinde saçını toplamalıdır. Sonra kalın bir lastik takıp kullanarak at kuyruğu sabitlenmelidir. Tepeden toplanan saç eşit bir şekilde ortadan açılarak, kalın lastiğin altında geçirilir. Son kalan kuyrukları da düzenli bir şekilde toplayarak, spor kombin üzerine şık bir topuz elde edebilirler.

Evde saç modelleri arasında öyle bir tanesi var ki, çok şirin bir görünüm kazanmanızı sağlayacak. Özellikle balerin topuzu sevenler için kolay saç modellerinden biri budur. Yine tepeden at kuyruğu şeklinde saçınızı toplayın. Çok az bir kuyruk kalacak biçiminde at kuyruğunu da toplayın. Toplanan kısmı eşit iki parçaya ayırarak, kalan küçük kuyruğu ortasından geçirin. Tel, tokalar sayesinde bu kuyruğu, fiyonk görünümü verdiğiniz topuza sabitleyin. Hepsi bu kadar!

Evde kolay saç modelleri kategorisinin sonuncusu ise balık sırtı örülen saça at kuyruğu eklemektir. Çok farklı bir o kadar da pratik olan bu model için saçınızı tepeden başlayarak at kuyruğu örmelisiniz. Esne kısmına geldiğinizde ise kalan saçlarınızla birleştirerek at kuyruğu şeklinde toplamalısınız.

Yorum Yapın