Geçmişten Günümüze En Güzel Prenses Gelinlikleri

2017 modası ve renkleri ile ilgili trendleri sizlere aktarmaya devam eden sitemiz, bu kez bir değişiklik yaparak tarihin moda konularına değiniyor. Ve gelmiş geçmiş en güzel gelinlik modellerini araştırarak meraklıları için sergiliyor. İşte geçmişten günümüze en güzel prenses gelinlik modelleri…

Geçmişten Günümüze En Güzel Prenses Gelinlik Modelleri

gelinlik modelleri

Monaco Prensesi Grace Kelly

Monaco Prensi Rainier ve Prenses Grace Kelly çifti 1956 yılında evlendi. Prensesin giydiği gelinlik Helen Rose tasarımı MGM bir gelinlik modelidir. Aynı gelinliği daha öncede Kuğu ve Yüksek Sosyete filmlerinde giymişti.

gelinlik modelleri

İsveç Prensi Danie ve Prenses Victoria

İsveç prensesi Victoria ile Prens Danie’nin düğünü Stockholm’de gerçekleşti. Prenses Par Engsheden tasarımı bir gelinlik modeli ile davetlilerinin karşısına çıktı.

2017 modası gelinlik

İran Kraliçesi Soraya ile Şah Muhammed Reza Pahlevi

Şah Muhammed Reza ile ve İmparatoriçe’nin düğünü 1951 yılında gerçekleşti. Kraliçe Soraya düğününde Christian Dior tasarımı olan bir gelinlik giydi.

2017 modası

Yunan Prensi Pavlos ile Danimarka Prensesi Marie-Chantel

Yunan Prensi ile Danimarka Prensesinin düğünü 1995 yılının Temmuz ayında gerçekleşti. Prenses Marie-Chantel, düğününde Valentino tasarımı bir gelinlik modeli giydi.

gelinlik 2017 modası

İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz ve Kral Felipe

İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz ve Kral Felipe 2004 yılının Mayıs ayında evlendiler. Kraliçe Letizia Ortiz’in gelinliği tasarımı ile çok konuşuldu.

Bu yılın trendlerini öğrenmek için 2017 modası kategorisinde yayınlanan diğer makalelere göz atabilirsiniz…

Yorum Yapın