Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler Kadın

Kısa boylu olmaktan mutsuzsanız, uzun boylu gösteren kıyafetler serisini tercih etmelisiniz. Bu serinin içerisinde dikey desenler, gizli topuklu ayakkabılar, düz renkler gibi birçok illüzyon yaratabileceğiniz ayrıntılar yer almaktadır. İşte kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli ve kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek için neler yapmalıdırın cevapları…

Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler Kadın

1-Uzun boylu gösteren kıyafetler dikkat ederseniz dikey çizgilere sahiptir. Çünkü yatay çizgili olan elbiseler sizi olduğunuzdan geniş ve basık gösterir. Kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek istiyorsa dikey ve ince çizgili kıyafetleri tercih etmelidir.

2-Tepeden tırnağa bir renk kombin oluşturursanız, bu sizin için büyük bir artı olacaktır. Çünkü uzun boylu kadınlar nasıl elbise giymeli sorusunun yanıtı kesinlikle manokromdur. Yani tek renk. Zira farklı farklı renklerden oluşan elbiseler ve kombinler bedeninizi daha kesik göstereceği için boyunuzu kısaltır.

3- Kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek için topuklu ayakkabılarla arasını iyi tutarlar.

Uzun boylu gösteren kıyafetler tercih edildikten sonra en belirgin moda ipuçlarından biri de topuklu ayakkabılardır! Çünkü topuklular, fiziksel olarak ekstra yükseklik kazandıran en önemli illüzyonlardan biridir. Fakat topuklu ayakkabıya alışık değilim diyorsanız, dolgu topuk modelleriyle denemeye başlamalısınız.

uzun boylu gösteren kıyafetler

4-Gelelim kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli sorusuna! Genellikle kısa boylu hanımlar uzun elbise giymekten endişe duyarlar. Bunun sebebi pilili ve dolgun etekler içinde kaybolma eğilimine sahip bir vücutları vardır. Oysa kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli dediğimizde, doğru cevap uzun fakat şık sütün tarzı modeller olmalıdır. Sütun tarzı elbiseler daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

5-Mini elbise ya da etek giymekten hoşlanan bayanlar ise uzun boylu gösteren kıyafetler serisinden hem diz üstünde biten etekleri tercih etmelidirler. Doğru ayakkabı seçimi ve etek ya da elbise boyu seçimi yaparsanız, ince ve uzun bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz.

6- Kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek istediklerinde nasıl pantolon giymelidir?

Kesinlikle ilk cevap yüksek bel! Çünkü yüksek belli pantolonlar ve şortlar bir çeşit optik yanılsama oluştururlar. Özellikle uzun boylu gösteren kıyafetler ile fidan gibi bir siluete kavuşmak istiyorsanız, yüksek bel giysiler ilk tercihiniz olmalıdır.

7- Uzun boylu gösteren kıyafetler aslında tamamen oranlarla ilgilidir diyebiliriz. Pantolon giymekten hoşlanan bayanlar için ipuçlarına devam edecek olursak, çok hacimli olan bol pantolonlardan kaçının. Bu tarzlar sizin doğru oranlarınız değil. Bunun yerine çok bol olmayan dar bir stili tercih ederek, ispanyol paça ya da boru paça giyebilirsiniz.

8- Kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek istiyorsa kısa stillerden kesinlikle kaçınması gerekir. Çünkü ayakkabının üstünde biten pantolon modelleri kalın bacak görüntüsü oluşturur. Daha uzun görünmek için ayakkabının tümünü kaplayan modelleri tercih etmelisiniz.

9- Kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli konusunda kesinlikle koyu renk diyebiliriz. ”Siyah zayıf gösterir” diye boşuna denmediğini unutmayın ve koyu renkler tercih edin.

10- Uzun boylu gösteren kıyafetler serisinin sonuncusu ise dar hacimli modellerdir. Kısa boylu kadınlar daha çekici görünmek istiyorlarsa dar giyimi kucaklamalıdırlar. Çünkü çok hımbıl ve hacimli modeller görüntünüzü şişirerek, sizi daha bodur bir siluete sokacaktır.

Yorum Yapın