Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler

Kısa boylu bayanlar genellikle bu durumdan hoşnut değildir. Bu nedenle bazen topuklu ayakkabı modellerini, bazen de uzun boylu gösteren kıyafetleri araştırırlar. Daha uzun görünüm yaratan kombinelerin neler olduğunu araştırdık. İşte hem tarz hem de uzun boylu gösteren kıyafetler

Hem Tarz Hem de Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler

Yükseklik yanılsamasını sağlayan ilk hile tepeden tırnağa aynı renk giyinmektir. Tek renk kombin yaparak daha uzun bir siluet oluşturabilirsiniz. Aksine çok sayıda farklı renk tercih ederseniz, tıknaz bir görünüm oluşturabilir ve siluetinizi bozabilirsiniz.

Uzun boylu gösteren kıyafetler listesinin ikincisi yüksek belli giysilerdir. Uzun boylu bir görünüm oluşturmanın tamamen onlarla alakalı olduğunu unutmayınız. Özellikle yüksek bel kıyafetler bacakları daha uzun göstererek, fidan gibi bir siluete kavuşmanıza yardımcı olur. Neticede yüksek belli pantolonlar, etekler yada şortlar bir tür optik yanılsama oluşturmaktadır.

Uzun Boylu Görünmek İçin Kısa Pantolonlardan Uzak Durun

Pantolon giyen kısa boylu bayanlar için 2 ipucu verelim. Bunlardan ilki doğru oranları bulmaktır. Örneğin;  çok hacme sahip olmayan dar bir stili tercih ederseniz, olağandan daha uzun görünebilirsiniz. Özellikle İspanyol paça ya da boru paça kotlar uzun bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Kesinlikle aşırı hacimli veya bol stillerden kaçınmalısınız.

Uzun boylu görünmek için ikinci pantolon seçiminiz ise asla kısa stiller olmamalıdır. Çünkü ayakkabının üstünde biten Pantolon tarzlar kalın bacak görünümü oluşturacaktır. Ayakkabının bütününü kaplayan modelleri tercih ederseniz daha uzun boylu görünebilirsiniz.

Mini Etek Giyenler İçin Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler

Doğru ayakkabı seçiminden sonra doğru elbise tercihi de çok önemlidir. Özellikle bacaklarınız uygunsa ve mini etek giymeyi seviyorsanız, uzun boylu görünmek için kısa elbiseler ve etekler harikadır. 2017 modasını yakından takip etmek için 2017modasi.com’u sosyal medyalar üzerinden de takip edebilirsiniz…

Yorum Yapın